Leták na krabice

Použitie prírodného hnojiva HNOJÍK

Videa a postupy na https://hnojik.sk/hnojenie-organickym-hnojivom/

Ako často hnojiť Hnojíkom?

Spôsoby hnojenia všeobecne:

Posyp – Hnojivo rozprášte na pôdu, alebo okolo samotných rastlín.

Zálievka – Hnojivo pretrepte v PET fľaši, premiešajtev krhle či inej nádobe, alebo lúhujte v nádobe pomocou akváriového vzduchovania.

Postrek – Vyrobte zálievku pomocou pravidelného miešania hnojiva vo vode, alebo pomocou akváriového vzduchovania. Vodu preceďte cez silónku, lúhovacie vrecko, či inú látku a tú dajte do postrekovača. Zvyšok vody s nerozloženým hnojivom použite na zeminu okolo rastlín.

Posyp sa dá použiť na všetky rastliny, pokiaľ sú zdravé. U napadnutých alebo chorých rastlín je veľmi vhodné vyrobiť zálievku a z tej aplikovať hnojivo postrekom a zálievkou súčasne. Zálievka spolu s postrekom majú rýchlejší nástup liečivého účinku. U rastlín ako sú napríklad paradajky a uhorky sa vyhnite postreku na listy. Pri liečbe rastlín aplikujte vyššie spomínaný postup opakovane napríklad 3 dni po sebe. Pre istotu výsledku primiešajte k hnojivu ZVLEČKY v pomere 50/50 tj. polovica polievkovej lyžice Hnojíka a polovica lyžice ZVLEČKOV. Existujú škodcovia (napr: Vošky, Molice, Roztoče,…), u ktorých je aplikácia ZVLEČKOV nutná pre odpudenie škodcov.

Hnojenie rastlín doma aj na záhrade

Posypom – Ľahko posypať okolo rastliny (pocukrovať hnojivom okolo stonky), potom pravidelne zalievať vodou pohnojené rastliny.

Zálievkou – Vylúhujte či pretrepte hnojivo vo vode. Zalejte okolo rastliny. Postrekom – Z pripravenej zálievky si môžete vziať “VODU PLNÚ ŽIVÍN” a aplikovať ju postrekom na listy rastlín. Nerozložené hnojivo na dne nádoby so zálievkou použite na pôdu okolo rastlín.

Koncentrácia zálievky

  • Zdravé rastliny = 1 čajová lyžička (5 ml) na 1L vody v zálievke. Priemerne 1x za mesiac.
  • Choré/napadnuté rastliny = 1 polievková lyžica (15 ml) na 1L vody v zálievke. Aplikovať 3x za týždeň ideálne postrek aj zálievku dohromady. Pre istotu účinku pridajte ZVLEČKY.

Hnojenie trávnika

Posypte rovnomerne trávnik rozhodením rúk, alebo rozhadzovačom hnojív. Použite 4x za rok v koncentrácii 1L hnojiva na cca 25 metrov štvorcových.

Viac informácií na https://hnojik.sk/hnojenie-travnika/

Základné pravidlá na záver

Vždy je lepšie hnojiť menej ako viac. U Hnojíka v žiadnom z prípadov neriskujete spálenie rastlín. V slabej vrstve sa hnojivo lepšie rozkladá, nenechávajte hnojivo hniť v hrubej vrstve. S Hnojíkom je hnojenie jednoduché, ľahké a bezpečné. Dodržujte množstvo hnojenia podľa tabuľky kým získate vlastnú skúsenosť u svojich rastlín a zistíte, čo im najviac vyhovuje. Hnojivo uskladňujeme v suchu a vydrží Vám potom mnoho rokov.

Pridajte sa k nám do Facebookovej skupiny “Máme radi Hnojík” a čítajte spokojné recenzie zákazníkov, alebo sa pýtajte na ich názory a rady o Hnojíku.