Úspechy na záhrade s HNOJIK.SK

Obsah

Správa o ústupe molíc

Ďakujem Lucii za správu o tom, ako jej funguje HNOJÍK na molice.

proti molicím

Likvidácia plesne na cuketách

Ulovil som na facebook-skupinke pani, ktorá prosila o pomoc v boji proti plesni. Dostala HNOJÍK na vyskúšanie zdarma. Nižšie je jej recenzia.

plíseň na zahradě

Zbavenie se skočiek a nasánikov

Eva R. je zákazníčka, kterej sme poslali HNOJÍK v rámci experimentu v boji proti krytonožcom. Oslovili sme ju na základe dotazu na Facebooku v skupine Permakulturní oázy. V rámci boja sme jej poslali zdarma 4L HNOJÍKU. 

Neskôr sme ju požiadali o skúsenosť. Jej odpoveď vidíte napravo. Poslala i pár fotografií záhradky nižšie s komentárom, že nečakala, že rajčiny (paradajky) možu dorást do 3m.

Bolo potvrdené, že HNOJÍK odoženie zo záhradky nosánikov, skočky i krytonosce.

obrana proti škůdcům na zahradě
hnojení rajčat
hnojení rajčat
hnojení paprik
hnojení zahrady

Účinok na vošky

Od zákazničky  Heleny bohužiaľ nemám fotografie, len messenger chat. Kamarátka Dáša poslala pár fotografií z jej úspechu (aj keď ma tie fotografie mätú :). Snáď pošle jasnejšie fotografie tento rok.

co pomáhá proti mšicím
hnojivo proti mšicím

Reakcia brečtanu na pohnojenie

hnojení brečťan
břečťan

2.6.2021 - Prihnojenie brečtanu vrátilo brečzat medzi farebné rastliny. Tmavé listy sú tie pôvodné. Svetlé vyrašili 3 dni po pohnojení.

11.6.2021 -Stále ide z jedinej dávky hnojíka.

Fotky z vlastnej záhradky 2021

7.6.2021 - Prvé hnojenie papriky a kalerábu.

organické hnojivo
jardní hnojení kedluben

Video z prvého hnojenia mojej vlastnej záhradky.

20.7.2021 - Výsledok

organické hnojivo

Ako to dopadlo po 6tich týždňoch.

Papriky dostali prvé pohnojenie 7.6.2021 Druhé až 20.7.2021 na podporu plodov, takže výsledok čo vidíte, má na svedomí voda a štipka HNOJÍKu z júna. Čo sa papriky týka, tak som zvedavý na výsledky HNOJÍKa u profesionálneho pestovateľa Chilli papričiek, o ktoré sa skoro podelím.

Fotky zo zakladania trávnika - Tomáš z Chomutova

hnojení nového trávníku
hnojení nového trávníku

15.4.2021 tráva zasiata

10.5.2021 začína rasť tráva a je 1x pohnojené

organické hnojivo
hnojení nového trávníku

20.5.2021 si môžu susedia oči vyočiť nad výsledkom

Fotky z vlastnej záhradky 2020

Hnojivá sme dali v roku 2020 požehnane. Rovno môžeme povedať, že sme to prehnali 🙂 a hnojili sme hlava nehlava. Aspoň sme otestovali, že nie je možné rastliny spáliť hmyzím trusom.  Narobili sme hrozne chýb  ako sme hnojili aj  rastliny tretej trate (málo náročné na živiny). Rok 2021 budeme už rozumnejší. Pozrite sa na článok “rozdelenie rastlín podľa náročnosti na živiny”. Šikovný záhradník s naším hnojivom dokáže zázraky a my sa tešíme na Vaše fotografie, ktoré by sme radi zverejnili. V tomto roku 2021 už budeme hnojiť, ako sa patrí a o naše výsledky sa podelíme.

Nákup v eshope