Thahiti Ibištek v zime

Zákazník mi poslal fotky Thahiti Ibišteku teraz v polovici decembra. Zhodli sme sa, že sa v zime rastliny hnojiť nemusia, ale i tak týmto rastlinám pred dvoma mesiacmi, ako uvádza, dal HNOJÍK. Bežne tzv, “vyblednuté” farby nefotí, ale fotky mi poslal s komentárom, že síce nie sú tak farebné ako by boli v lete, ale i tak vyzerajú ako keby rástli v džungli. Podľa toho, že práve objednával kamarádke HNOJÍK ako darček, viem, že sme získali ďalšieho priaznivca, ktorý nahradil kristalon organikou.

organické hnojení pokojové rostliny
organické hnojení pokojové rostliny

Fotky od Dáši z facebooku

Dáša zasadila sirôtky do dvoch hrantíkov. Do ľavého nedala HNOJÍK a do prvého 1x nasypala HNOJÍK. Podľa nej je vidieť pozitívny výsledok na kvetnatosti rastlín. A my súhlasíme.

macešky a Hnojík

Aparagus falcatus - výsledok prihnojenia

Príde mi síce skoro hnojiť izbovky vo februári, ale jedna dobrá kamarátka sa napriek tomu podelila o výsledok pri prvom použití Hnojíka. Bohužiaľ neurobila fotky “pred”, tak nezostáva iné, než veriť jej komentáru. 

Alena Šáchor

Fotka nádchovníka od Lukáša s použitím HNOJÍKA na presadenie

Všeobecne sa hnojivo pri presadzovaní izboviek nemá používať. Viď článok. Lukášovi to bolo ale jedno, lebo článok nečítal, prípadne mu neveril. Premiešal hnojík so zeminou a do nej presadil nádchovník. Poslal dve fotky s rozostupom 25 dní. Tretia fotka je s ďalším týždňovým rozostupom.

rymovnik pred
rymovnik po
PHOTO 2021 04 06 17 50 19

Nákup v eshope