Produkcia HNOJÍKA

Výroba hnojiva z hmyzieho trusu, často nazývaná frass, je ekologicky šetrným spôsobom, ako získať vysoko kvalitné a udržateľné hnojivo pre rast rastlín. Príkladom takéhoto hmyzu je potemník múčný, obľúbený hmyz chovaný pre krmivo aj výrobu hnojiva. Ako teda prebieha tento proces?

1. Chov potemníka múčneho: Chov potemníkov múčnych obvykle začína v teplom a vlhkom prostredí, kde sa hmyz rýchlo množí. Ich hlavným zdrojom potravy sú pšeničné otruby a ovocie so zeleninou.

2. Zber trusu: Potemníci produkujú drobný trus, ktorý sa postupne hromadí v chovných boxoch. Pravidelný zber trusu je nevyhnutný na udržanie hygienických podmienok v chove.

3. Balenie a distribúcia: Hotový produkt je potom balený do vrecúšok alebo väčších balení, pripravený na distribúciu pre poľnohospodárov, záhradníkov a domácich pestovateľov.

Výhody hnojiva z hmyzieho trusu:

  • Udržateľnosť: Hnojivo z potemníka múčneho je udržateľným zdrojom živín pre rastliny, pretože vzniká z obnoviteľných zdrojov.

  • Bohatstvo živín: Obsahuje dôležité živiny ako dusík, fosfor a draslík, ktoré podporujú rast a vývoj rastlín.

  • Zlepšenie pôdy: Pomáha zlepšiť štruktúru pôdy, zvyšuje jej priepustnosť pre vodu a podporuje mikrobiálnu aktivitu.

Potemník múčny sa tak stáva nielen významným členom potravinového reťazca, ale aj kľúčovým aktérom v ekologickom poľnohospodárstve vďaka výrobe vysoko kvalitného hnojiva.

AKO FARMA VYPADÁ

ČO VLASTNE ROBÍME

2023 09 16 21 42 54

Mrknite do výroby HNOJÍKA

Natáčali u nás novinky a tak môžete nahliadnuť pod podkľučku.

Správame múčné červy

Máme väčšie množstvo prepraviek v ktorých chováme múčne červy.

Kŕmime múčné červy

Kŕmime pšeničnými otrubami, ovocím a zeleninou.

Preosievame múčne červy

V priebehu larválneho štádia preosievame podstielku tak, aby sme Vám mohli ponúknuť naše organické hnojivo.