Obsah

Akým spôsobom hnojiť Hnojíkom

Posyp Hnojíkom - väčšie plochy kde prší, alebo zalievate hadicou

Zapracujte do zeminy pred sadbou. Posypte zeminu v koncentrácii cca 1% Hnojíka na objem zeminy a zahrabte hrabličkami.

V priebehu rastu rastlín ľahko sypte okolo rastliny (pocukrovať hnojivom okolo stonky). Pravidelne zalievajte pohnojené rastliny.


Sila "pocukrovania" závisí od veľkosti rastliny. Statným rastlinám môžete dať až polievkovou lyžicou posypu (15ml) okolo stonky. Spáliť rastlinu nemôžete ani väčšou koncentráciou, len rozumná miera dávky sa lepšie rozkladá.

Na trávnik posypte rovnomerne rozhodením 1L hnojivá na cca 28m2 pred dažďom. Použite 4x za rok podľa článku o hnojení trávnika nižšie. Aplikovať samosebou môžete aj zálievkou či postrekom.

Zálievkou - výborné na izbové rastliny a celkovo na všetko kvôli rýchlemu nástupu účinku

Rozmiešajte, alebo vylúhujte 1 čajovú lyžičku (5ml) Hnojíka v 1L vody . Zalejte rastliny ako bežne touto zálievkou.


Výluhom môžete rastliny poliať celé cez listy napríklad z kanvy. Hnojivo sa celé nerozpustí, ale môžete jeho rozpustnosť zvýšiť tým, že ho rozmixujete v mixéri či mlynčeku na kávu (pozri video hnojenie kríkov nižšie). Nerozpustené hnojivo sa bude postupne na pôde rozkladať a dlhodobo zásobovať rastlinu živinami.

Postrek - Výborné na stromy, kríky. Okamžitý účinok vďaka absorbcii látok cez listy rastlín.

Rozmiešajte, alebo vylúhujte 1 čajovú lyžičku (5ml) Hnojíka v 1L vody . Výluh preceďte aby ste neupchali postrekovač (kafe filter, silonka, preložená látka atp.)

Môj spôsob hnojenia starých veľkých stromov.
V nádobách, najčastejšie 90-litrových rozmiešam hnojík a nechám odležať, asi tak deň, občas poriadne premiešam. Na poslednej fotke je odležaný hnojík v vedierkach a rozmiešavaní nového. Pred použitím zálievku veľmi zamiešam, aby sa logr pekne rozvíril a rozlievam v kýblikoch pod koruny stromov. Počet vedier podľa veľkosti a choroby stromu. Zalievam pri daždivom počasí a radšej polovičnú koncentráciu a dvakrát. Naposledy som takto rozlieval okolo 1200l hnojíka-roztoku. Táto metóda sa mi osvedčila.
2023 05 12 13 23 24
2023 05 05 08 58 48 1

Ako zosilniť účinok na škodcov a choroby rastlín

Samotný Hnojík obsahuje malý pomer svlečkov ktoré majú na svedomí repelentný účinok na škodcov a choroby rastlín. Účinok tak môžete zosilniť buď

a) Zosilníte koncentráciu výluhu na polievkovú lyžicu (15ml) Hnojíka na 1L vody.

b) Pridáte svlečky . Ideálny pomer je 2 čajové lyžičky Hnojíka a 1 čajová lyžička vyzlečiek na 1L vody.

c) Budete dlhšie lúhovať . Niekomu pomáha aj slabší výluh, ale 3 dni lúhovaný.

Ako tušíte, tak ideál je poriadne vylúhovaný variant B :).

Pri snahe vyhrať súboj so škodcom či chorobou odporúčame napadnuté rastliny
takto silnou zálievkou pohnojiť 3x v jednom týždni a to celoplošne tj. poliať celú rastlinu (postrek aj zálievka dohromady). Obliečky tiež zahrabte okolo koreňov rastlín.

Elixír na škodcov zo zvľačok

 

Ak sa potýkate s odstránením škodcov a práve ste narazili na Hnojík.sk, tento spôsob prípravy výluhu je pre vás tou najlepšou voľbou. Ide o najúčinnejšiu metódu, ktorá zafunguje na akýkoľvek problém. Výluh aplikujte trikrát týždenne na napadnuté rastliny tak, že ich celé pokropíte. Okrem toho zahrabte trochu zvľačok okolo koreňov rastlín, a zbavíte sa tak aj tých najodolnejších škodcov bez použitia chémie.

Ako sa používa hnojivo Hnojík.sk

Koľkokrát za rok hnojiť rastliny

2023 06 23 20 35 22

Prečo hnojiť hnojivom Hnojík

Hnojenie hnojivom Hnojík prináša niekoľko výhod a dôvodov, prečo je to vhodná voľba pre hnojenie rastlín:

  • Kvalitné živiny : Hnojivo Hnojík obsahuje vyvážené množstvo živín, ktoré sú dôležité pre zdravý rast a vývoj rastlín. Obsahuje dusík, fosfor, draslík a ďalšie živiny, ktoré sú nevyhnutné na správnu výživu rastlín.

  • Rýchle a účinné vstrebávanie: Hnojivo Hnojík je vo forme, ktorá umožňuje rýchle a účinné vstrebávanie živín rastlinami. To zaisťuje, že rastliny získajú potrebné živiny včas a môžu sa efektívne rozvíjať.

  • Jednoduchá aplikácia: Hnojivo Hnojík je ľahko aplikovateľné. Možno ho použiť posypom okolo rastliny, zaliatím vodou alebo postrekom na listy rastlín. To poskytuje flexibilitu pri aplikácii v rôznych situáciách a type rastlín.

  • Bezpečnosť a šetrnosť k životnému prostrediu: Hnojivo Hnojík je vyrobené s ohľadom na bezpečnosť a šetrnosť k životnému prostrediu. Dodržuje prísne štandardy a obsahuje iba látky, ktoré sú neškodné pre rastliny, zvieratá a ľudské zdravie.

  • Prospešné mikroorganizmy: Hnojivo Hnojík obsahuje prospešné mikroorganizmy, ktoré podporujú zdravú pôdu a rast rastlín. Tieto mikroorganizmy pomáhajú zlepšiť štruktúru pôdy, zvyšujú odolnosť rastlín voči škodlivým organizmom a zlepšujú absorpciu živín.

  • Maximálne výsledky: Použitie hnojiva Hnojík v správnej dávke a podľa odporúčania výrobcu prináša maximálne výsledky. Rastliny sú zdravé, majú lepšiu odolnosť proti chorobám a škodcom a dosahujú vyššiu úrodu či bohatšie kvitnutie.

  • Chitín: Prítomnosť chitínu pôsobí ako fyzická bariéra pre iných škodcov, čo im znemožňuje preniknutie alebo usadenie na rastline. Tieto látky fungujú aj ako chemické signály pre ďalších škodcov, aby sa vyhli oblastiam s prítomnosťou chitínu.

  • Posilnenie obranyschopnosti rastlín : Hnojivo Hnojík obsahuje živiny a stopové prvky, ktoré podporujú obranyschopnosť rastlín. Silné a zdravé rastliny majú tendenciu byť odolnejšie voči škodcom a chorobám, čo môže fungovať ako repelentný účinok.

  • Celkové zdravie rastlín: Pravidelné a vyvážené hnojenie hnojivom Hnojík podporuje celkové zdravie rastlín. Zdravé rastliny majú lepšiu schopnosť odolávať škodcom a chorobám, čo tiež pôsobí ako repelentný mechanizmus.

Záhrada v meste - pokusy s Hnojíkom

Celoročný farmár a jeho boj so slimákmi a voškami. Test rôznych hnojív vrátane Hnojíka.

Všeobecné zásady hnojenia

Zaujímavé odkazy